Pieniny – świetne miejsce na wakacje

Do jednych z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków wakacyjnych podróży niewątpliwie należą Pieniny. Sprzyja temu bardzo wiele względów. Zarówno warunki przyrodnicze, jak i mieszcząca się tutaj baza noclegowa czy gastronomia zachęcają do wypoczynku. Panująca tutaj atmosfera jest bardzo spokojna, co stanowi dodatkowy atut szczególnie dla osób, które przyjeżdżają w Pieniny z dużych ośrodków miejskich. Wypoczynek na łonie natury to dla wielu osób najlepsza forma relaksu. Trzeba przyznać, że znajdziemy tutaj naprawdę wiele atrakcji. Od czego zacząć letni wypoczynek w Pieninach?

Na pewno jedną z pierwszych kwestii, którą należy ustalić podczas planowania pobytu są noclegi. Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne a także Krościenko nad Dunajcem to najchętniej wybierane przez turystów przyjeżdżających w Pieniny miejsca na kwaterunek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najbardziej atrakcyjne – najbliżej wielu atrakcji turystycznych – są Sromowce Wyżne, więc nic dziwnego, że to właśnie tutaj koncentruje się działalność turystyczna tego regionu. Wypoczynek w Pieninach to przede wszystkim noclegi w kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych {Sromowce}. Wiele osób decyduje się także na noclegi w luksusowych ośrodkach na przykład z widokiem na Dunajec czy Trzy Korony. Jest to niewątpliwie świetna forma wypoczynku.

Warto przyjechać na wakacje do Sromowiec Wyżnych także ze względu na to, że w pobliżu rozpoczyna się spływ Dunajcem. Nie da się ukryć, że jest to wśród turystów jedna z najchętniej wybieranych atrakcji turystycznych, szczególnie w trakcie letniego sezonu turystycznego. Wypoczynek w tych okolicach to świetna forma relaksu, a podróżując wzdłuż Dunajca możemy podziwiać te przepiękne tereny. Warto wybrać się na taki spływ, gdyż stanowi to olbrzymią atrakcję nie tylko dla najmłodszych turystów, ale również dla dorosłych.

Pieniny to idealne miejsce na przykład na wakacje z dziećmi. Znajdziemy tutaj ciekawe szlaki turystyczne, ale jednak łagodne i dostosowane do potrzeb dzieci. Stąd też nic dziwnego, że na przyjazd w te okolice decyduje się wiele rodzin z dziećmi. W pobliżu znajdziemy również wiele innych atrakcji turystycznych, które sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu można zaliczyć do naprawdę udanych. Warto przyjechać w Pieniny, gdyż jest to bardzo różnorodna kraina, ciekawa dla każdego turysty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>