Dziwnówek dla dzieci

Dziwnówek jest małą, rehabilitacyjną miejscowością, położoną w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów [więcej➪Wikipedia]. Oprócz reperowania zdrowia oferuje nam wypoczynek w spokojnej okolicy. Często jednak na wakacje wybieramy się razem z pociechami. Jak zatem zorganizować im czas w tej małej wsi?

Dziwnówek pomimo swej niepozornie małej wielkości oferuje nam wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci, które jak wszyscy wiemy, nie lubią się nudzić. Poza szlakami i ścieżkami rowerowymi, możemy nasze pociechy zabrać na kąpieliska, na których będą miały okazje popływać rowerem wodnym. Dla bardziej odważnych, polecimy szkołę Windsurfingu, położoną nad Jeziorem Wrzosowskiego. Można w niej nauczyć się windsurfingu oraz kitesurfingu. Obok szkoły działa także wypożyczalnia sprzętu, w której znajdziemy także kajaki. Rzut kamieniem od Dziwnówka bo niespełna 2,5 kilometra będziemy mieli okazję nauczyć się jazdy konnej. Gospodarstwo oferuje nam naukę dla dzieci wraz z instruktorem. Będąc z pociechami na wakacjach warto odwiedzić także most zwodzony oraz port rybacki w pobliskim Dziwnowie.

Najmłodszych zachwyci bez wątpienia także Nadmorski Park Miniatur, w którym podziwiać będziemy mogli latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Na wszystkich wrażenie zrobi znajdujący się w nim miniaturowy parowóz poruszający się między latarniami. W miejscu tym znajduje się także specjalnie wydzielone miejsce zabaw dla naszych pociech, w którym bez obaw będziemy mogli je zostawić, w czasie, w którym sami będziemy rozkoszowali się filiżanką kawy w kawiarni obok.

W sezonie, w Dziwnówku działa także wesołe miasteczko, które na pewno zainteresuje najmłodszych. Jest ono w posiadaniu takich urządzeń jak podnoszona karuzela z kaczorami, kolejka z autkami dla maluchów, bujający się statek, karuzela łańcuchowa oraz wiele innych, które urozmaica czas naszym pociechom. Warto wybrać się także do pobliskiego Wrzosowa do Batyckiego Parku Dinozaurów, w którym spotkamy się ze ścieżką edukacyjna, muzeum rozrywki, mini zoo w formie safari z rożnymi gatunkami zwierząt oraz miejscem, w którym kupimy najmłodszym piękna pamiątkę oraz zapełnimy ich puste brzuszki.

Oprócz wielu atrakcji dla najmłodszych, Dziwnówek i okolice, oferują nam bardzo szeroka bazę wypoczynkowa [noclegi➪ meteor], która sprosta wymaganiom maluchów. Ich sporym plusem jest dobra lokalizacja i przystępne ceny, a także boiska do piłki siatkowej oraz place zabaw dla dzieci. Dziwnówek to mala wieś, która zachwyci nas swym urokiem, ilością atrakcji oraz szerokim wachlarzem dostępnych noclegów. Także dla najmłodszych znajda się tutaj ciekawe propozycje. Wieś ta jest żywym dowodem na to, że nie w każdej małej miejscowości będziemy się nudzić. Chcemy odpocząć od miasta, a zarazem ciekawie spędzić czas z dziećmi? Dziwnówek jest miejscem dla nas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>